29 вересня студенти та викладачі університету відвідали лекцію, присвячену 31-й річниці незалежності України

Свою лекцію «Незалежність України – маяк свободи» к.і.н., доц. кафедри психології, педагогіки та філософії, начальник відділу виховної та культурно-масової роботи Тамара Плаксій розпочала виконанням пісні, що стала гімном війни з часу, коли Росія відкрито напала на Україну «Ой, у лузі червона калина» Це відпочатку налаштувало аудиторію на особливо хвилюючу атмосферу, яка не полишала до завершення лекції. Онлайн-аудиторію склали майже двісті студентів та викладачів усіх інститутів та факультетів університету.

Мета лекції полягала у визначенні етапів боротьби українського народу за державну незалежність у ХХ - на початку ХХІ століть, у розкритті їх особливостей та у здійсненні аналізу намагань путінської Росії послабити і знищити незалежність України.

Серед ключових тез, які прозвучали на лекції, такі: 24 серпня 1991 року Україна відновила незалежність; наша незалежність оплачена дорогою ціною – великою кількістю життів тих, хто боровся за ідею вільної України зі зброєю у руках і без неї, а сьогодні оплачується життями наших захисників і захисниць, які зупинили навалу і наближують перемогу над російським агресором; сьогодні незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи, головна перешкода для російського імперіалізму; вільна українська держава, активне й відповідальне громадянське суспільство та потужні збройні сили – це той фундамент, що захищає права людини та гарантує всім українцям гідне майбутнє; нескорена незалежна Україна – маяк свободи для поневолених народів Росії, новий імпульс для європейського духу єднання і солідарності.

У своїй лекції Т. Плаксій використовувала історичні матеріали Українського інституту національної пам’яті. На завершення студенти і викладачі, які відвідали лекцію, об’єдналися виконанням Гімну України та словами подяки лекторці.